Reklama outdoorowa ma za zadanie przyciągnąć uwagę w przestrzeni miejskiej. Jednak sama kreacja graficzna może okazać się niewystarczająca, gdyż duża liczba kampanii reklamowych sprawia, że trudno zauważyć standardowe formy. Dlatego też wiele marek szuka innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym reklama wyróżni się na tle innych. Przykładem takiej właśnie reklamy jest niezwykły mural wody mineralnej Nałęczowianka, który promuje produkt i jednocześnie oczyszcza powietrze w Warszawie.
Najnowsza reklama Nałęczowianki pojawiła się kilka tygodni temu w centrum Warszawy. Nietypowy mural powstał przy użyciu specjalnych farb, pochłaniających zanieczyszczenia powietrza. Farby fotokatalityczne coraz częściej używane są do celów reklamowych, aby bilbordy, których w przestrzeni miejskiej jest bardzo dużo, przysłużyły się miastu. Obraz został namalowany na budynku przy ul. Jaworzyńskiej 9, czyli w Śródmieściu stolicy Polski. Mural stanął w strategicznym miejscu Warszawy, bo przy najbardziej ruchliwym skrzyżowaniu, z którego każdego miesiąca korzysta ponad 2,5 miliona samochodów.
Mural Nałęczowianki jest też swoistym podziękowaniem dla klientów, którzy dbają o środowisko i segregują odpady. Będzie on zdobił budynek do 15 sierpnia. Projekt został opracowany i wykonany przez znaną ilustratorkę Polę Augustynowicz, z którą Nałęczowianka planuje dalszą współpracę. Podobne prace mogą pojawić się w innych miastach. Nałęczowianka od kilku lat w swoich przekazach medialnych nakłania do dbania o środowisko. Segregacja plastikowych butelek, w tym również butelek wody Nałęczowianka, to najlepszy sposób na zmniejszenie liczby odpadów. Takie butelki dostają „drugie życie” i nie zalegają na wysypiskach śmieci. Warto dodać, że obecnie butelki do wód mineralnych produkowane są z przetworzonego tworzywa. Podobnie folia do pakowania produktów w zgrzewki także w 50 proc. to plastik z recyklingu.