Branża bankowa od lat inwestuje w intensywne kampanie spotowe, zatrudniając gwiazdy jako głównych bohaterów. Nie inaczej było w przypadki Credit Agricole, który w ostatnim czasie do promocji kont osobistych wybrał aktorkę Karolinę Gruszkę. Kampania realizowana była pod hasłem „Daj się przenieść”. Przygotowano ją przy współpracy z Just, Opus Film, Arena Media, Value Media i Point of View.
Promocja usług bankowych wymaga użycia prostych i dosadnych przekazów, by każdy zrozumiał, z jaką korzyścią ma do czynienia. W reklamie Credit Agricole informowano o wysokiej premii – każdy klient otrzyma 250 zł, jeśli przeniesie swoje konto osobiste z innego banku do Credit Agricole. Cały proces odbywa się szybko i przyjemnie, co zobrazowano w spocie reklamowym. Karolina Gruszka, siedząc wygodnie na czerwonym szezlongu, była przenoszona przez schludnie ubranych pracowników banku Credit Agricole. Hasło „Daj się przenieść” miało nawiązać do łatwości wykonania zmiany banku i korzyści płynących z tej decyzji.
Czerwona kanapa pojawiła się w reklamie nie bez przyczyny. W poprzednich spotach główną bohaterką była francuska aktorka Juliette Binoche, której atrybutem było wygodne, czerwone krzesło, jakie zapewniło komfort klientom banku Credit Agricole. Nowa kampania z Karoliną Gruszką została poprzedzona badaniami neuromarketingowymi, w czasie których badano wpływ reklamy na ludzki organizm. Aktywność fal mózgowych, reakcje skórno-galwaniczne czy skupienie wzrokowe potwierdziły, że wybrany model reklamowy jest korzystnie odbierany przez daną grupę badawczą. Wyniki reakcji neurofizjologicznych uzupełniono o badania jakościowe i ilościowe.
Bank Credit Agricole przygotował dwie wersje spotu: 30- i 15-sekundową, które były emitowane na antenie wszystkich ogólnopolskich stacjach telewizyjnych od 4 maja do 12 czerwca 2016 roku. Ponadto kampania pojawiła się również w serwisach VOD oraz w rozgłośniach radiowych. Całą koncepcję kreatywną stworzyła agencja reklamowa Just. Produkcja spotów została zlecona firmie Opus Film oraz Point of View (reklamy internetowe). Za zakup mediów odpowiedzialne były dwa domy mediowe: Arena Media (media tradycyjne) oraz Value Media (media internetowe).