Misie polarne z sukcesem promują Coca-Colę

Kampania coca-cola

Żadna marka nie ma koncie tylu kultowych kampanii reklamowych co Coca-Cola. Od prawie stu lat znany na całym świecie napój zaskakuje konsumentów różnymi formami reklamy. Wizerunek oryginalnego napoju, którego spożywanie daje szczęście i łączy rodzinę, przewija się najczęściej.

Najmocniej symbol rodziny generowała kampania z milutkimi niedźwiedziami polarnymi. Dwa duże i trzy małe misie stały się ikoną Coca-Coli. O polarnych misach został nawet nakręcony film, który był częścią całej kampanii reklamowej. Za jego przygotowanie odpowiadało studio filmowe SCOTT FREE, Ridleya Scotta. Polska premiera filmu o polarnych niedźwiedziach miała miejsce 13 stycznia 2013 roku.

Bialutkie misie trafiły też na limitowaną edycję puszek Coca-Coli. Szereg akcji promocyjnych odbywał się również w kinach, punktach Coca-Coli oraz na Facebooku. Powrót do korzeni miał za zadanie zainteresować różne grupy wiekowe. Dla dzieci misie były świetną zabawką, natomiast dla dorosłych zapewniał sentymentalną podróż do okresu dzieciństwa. Po raz pierwszy bowiem niedźwiedzie polarne trafiły na plakaty reklamowe Coca-Coli w 1922 roku. Ich wizerunek wykorzystywano sporadycznie przez kolejnych 70 lat. Dopiero w 1993 roku Coca-Cola postawiła na zmiany strategii marketingowej i na dobre „zatrudniła” białe niedźwiedzie polarne.

Kampania „Zawsze Coca-Cola” miała ocieplić wizerunek marki w każdej grupie docelowej. Napój miał być kojarzony z rodzinnym obiadem i wspólnie spędzanym czasem. Na rynek wypuszczono aż 27 różnych reklam. Część z nich wykonana była w nowoczesnej na ówczesne czasy technologii, czyli animacji komputerowej. Przykładem jest spot „Zorza polarna”, gdzie misie polarne, popijając coca-colę, podziwiają uroki niezwykłego zjawiska atmosferycznego. Niedźwiedzie urosły do rangi symbolu marki i od tego momentu często promowały napój. Wystąpiły rok później w reklamie powiązanej z zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi w Norwegii. Pojawiły się też w świątecznym spocie, w którym razem ubierały choinkę. To potwierdza ich rolę tworzenia rodzinnej atmosfery w kampaniach marketingowych Coca-Coli.