Oscary z reklamą Samsunga

Selfie z gali oskarowej

fot. Ellen DeGeneres

Jednym z najsłynniejszych, jeśli nie najsłynniejszym, „selfie” w historii potrali społecznościowych jest to, które przed rokiem zawiesiło serwery na Twitterze. Początkowo niewinna „sweet focia”, którą zrobiła ze swojego telefonu prowadząca wówczas galę rozdania Oskarów – Ellen DeGeneres, okazała się pomysłem na przeprowadzenie kampanii reklamowej. Za ten ciekawy, sprytny i bardzo oryginalny chwyt marketingowy firma Samsung zapłaciła bagatela 20 mln dolarów.

Zeszłoroczne rozdanie Oskarów wyróżniło się na tle wcześniejszych dzięki ciekawej i zabawnej osobie prowadzącej tę galę – Ellen DeGeneres. Ta słynna komiczka podczas absorbowania uwagi widzów i przybyłych gości postanowiła nie tylko zamówić pizzę w trakcie tego niezwykłego wydarzenia filmowego, ale również zrobić sobie „selfie” z nagrodzonymi gwiazdami. Na zdjęciu znalazły się takie postaci jak Kevin Spacey, Julia Roberts, Bradley Cooper, Brad Pitt, Angelina Jolie, Meryl Streep oraz Jennifer Lawrence. Jak się później okazało, zdjęcie z ceremonii oscarowej z całą śmietanką Hollywood, nie było spontanicznym pomysłem DeGeneres, lecz zaplanowaną kampanią reklamową Samsunga.

Zdjęcie zostało udostępnione przez prowadzącą oskarową galę Ellen DeGeneres i w kilka godzin obejrzało oraz udostępniło je ponad 3 mln osób – najwięcej w historii Twittera. Nic więc dziwnego, że serwery portalu tego nie wytrzymały. To słynne zdjęcie zaczęło również krążyć na innych stronach internetowych. Jak się jednak okazało to wykonane spontanicznie zdjęcie było częścią zaplanowanej strategii Samsunga – marki, która wyprodukowała smartfona Ellen DeGeneres.

Początek oscarowego „selfie” miał miejsce w dniu wykupienia przez firmę Samsung pakietu reklam od telewizji ABC (blisko 20 mln dolarów). Uzgodniono też, że jego produkt – smartfon Galaxy Note 3 – będzie częścią show. Umowa pomiędzy organizatorem imprezy a producentem smartfona Galaxy zakładała, że dostanie on swój czas antenowy podczas transmisji telewizyjnej z gali. I to właśnie ta część umowy zapewniła marce Samsung największą reklamę. Główną wykonawczynią kampanii Samsunga była Ellen DeGeneres, która przez całą galę bawiła się białym Galaxy Note 3, a także robiła zdjęcia oraz publikowała je na portalu społecznościowym Twitter.

Oskarowa akcja Samsunga była bardziej przekonująca niż inne reklamy wykorzystane w kampanii smartfona Galaxy. Słynne „selfie” szalało po całym wirtualnym świecie niczym wirus, stając się najczęściej udostępnianą w internecie fotką w historii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.