Serce i Rozum – odczarowany wizerunek TP

Serce i Rozum odczarowali wizerunek TP

Już od ponad trzech lat kampania reklamowa Telekomunikacji Polskiej S.A. „Serce i Rozum” bije rekordy popularności. Coraz to nowe pojawiające się spoty z dwiema maskotkami już dziś noszą miano kultowych.

Kampania „Serce i Rozum” zapisała się w historii reklamy już w kwietniu 2010 roku, kiedy to agencja reklamowa Publicis powołała ją do życia na zlecenie Telekomunikacji Polskiej S.A. (dzisiejsze Orange). W reklamach tych dwie maskotki (Serce i Rozum) przedstawiały nowe oferty i promocje TP w myśl zasady: „Czy kierujesz się sercem czy rozumem, oferta Telekomunikacji Polskiej jest dla ciebie”. Ta kultowa kampania reklamowa do dziś pokazuje swoim odbiorcom, że każdą decyzję podejmujemy na podstawie emocjonalnych (Serce) oraz racjonalnych (Rozum) argumentów, które są tak samo ważne.

Do 2013 r. powstało kilkadziesiąt spotów z Sercem i Rozumem i jak pokazują badania format ten nie nudzi się konsumentom, co więcej – kolejne kreacje tej kampanii nadal cieszą się dużą popularnością wśród odbiorców. Pierwsze reklamy tej kampanii pojawiły się w telewizji i prasie, które następnie poszerzono o radio oraz outdoor. W trakcie kampanii Serca i Rozumu stworzono również specjalny, utrzymany w konwencji reklamy telewizyjnej film viralowy zatytułowany „Pieprz i sól”, który przeznaczono dla platformy Youtube. Do wzmocnienia przekazu i ugruntowania skojarzeń stworzono także pluszowe odpowiedniki Serca i Rozumu.

Sukces tej kampanii tkwi w doborze sympatycznych i uroczych postaci występujących w tych reklamach, humorze, a także na doskonałych dialogach i powiedzeniach (np. „mam pilotto, mam laptoppo”). Maskotki nadały pozytywną osobowość marce TP i udowodniły, że nie jest skostniałym byłym monopolistą, lecz wciąż rozwijającą się firmą, dostosowującą swoje oferty do potrzeb konsumentów. Pozwoliły one również zbudować emocjonalną więź z klientem i polubić tę markę na nowo, dostarczając odbiorcy zarówno informacji, jak i rozrywki.

Dziś miarą atrakcyjności marki TP jest nie tylko wzrost sprzedaży, ale także wysoka liczba zwolenników „Serca i Rozumu” na różnych portalach społecznościowych. Oficjalny fanpage tej kampanii ma już niemal 2 miliony fanów. Warto dodać, iż w 2011 r. agencja reklamowa zajmująca się tą kultową kampanią reklamową – Publicis wraz z Telekomunikacją Polską S.A. i domem mediowym MEC zdobyła wiele nagród, w tym m.in. złotą statuetkę Effie czy srebro w Konkursie Reklamy KTP.

 

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=OY2_E2x9a-A[/youtube]