Skuteczna kampania SMS-owa

Marketing SMS jest nie tylko narzędziem służącym do masowych wysyłek wiadomości, ale również doskonałym narzędziem do komunikacji z klientem, które może znacznie zwiększyć sprzedaż.

Dużym atutem kampanii SMS-owej jest fakt, że komunikacja za pomocą urządzeń mobilnych przynosi coraz lepsze efekty w postaci zakupów online. Jest tym, czego klienci zazwyczaj oczekują: szybka, konkretna, spersonalizowana i dobrze przemyślana.

Baza klientów

Przygotowania do kampanii SMS należy zacząć od utworzenia odpowiedniej bazy klientów, którzy wyrazili zgodę na otrzymywanie treści tym kanałem. Nie tylko zwiększa to skuteczność potencjalnego odzewu, a przede wszystkim stanowi wymóg prawny. Bazę klientów, a tym samym odbiorców kampanii można sukcesywnie powiększać w miarę upływu czasu.

Bazę klientów warto podzielić na podgrupy. Ułatwi to kontakt z osobami, które są interesowane wieloma rzeczami z oferty. Odbiorców można podzielić m.in. ze względu na płeć, wiek, zainteresowania czy zasobność. Łatwiej bowiem o kontakt z klientem, jeśli posiada się konkretne informacje, które mogą być wyróżnikiem tego, czy wskazana oferta może zainteresować daną osobę. również podtrzymać zainteresowanie odbiorcy, który za każdym razem otrzymuje rzetelne informacje na istotne dla niego tematy. To również najprostszy sposób na personalizację oferty, dzięki której klienci otrzymają treści, które najbardziej do nich trafiają, a całą ofertę można dostosować się do oczekiwań klienta i zwiększyć szanse na sprzedaż.

Przemyślana forma

Limit znaków przyczynia się do tego, że forma musi być doskonale przemyślana. Taka forma kontaktu z odbiorcami skłania twórców do konkretów i kreatywnego myślenia. Mogąc wykorzystać tylko 160 znaków trzeba się bowiem sporo napracować nad treścią. Warto pamiętać, że dobrze zaplanowana kampania powinna skłonić odbiorców do podjęcia dalszych działań. Aby to ułatwić, w treści SMS-a warto umieścić bezpośredni link, który przekieruje klienta do strony sprzedażowej, wraz z tzw. wezwaniem do działania (czyli np. hasła „zobacz teraz”, „kliknij tutaj”). Sprawdzą się również wszelkie informacje o ograniczonej czasowo ofercie.

Czas wysyłki wpływa na skuteczność

Istotne jest, by ustalić odpowiednie pory i dni, w których należy komunikować się z odbiorcami. To bardzo ważny aspekt kampanii, ponieważ w dużym stopniu warunkuje jej skuteczność. Przed wysyłką bezwzględnie powinno się przeprowadzić obserwacje, kiedy klienci są najbardziej aktywni i skłonni do obejrzenia produktu oraz dokonania zakupów (zakończonych płatnością).

Kolejnym elementem jest odpowiednia częstotliwość wysyłania wiadomości. To też jest uzależnione od grupy docelowej – do każdej z nich należy dopasować odpowiednią taktykę, by wiadomości nie były wysyłane zbyt często.

Taka forma kampanii marketingowej ma sporo korzyści. SMS jest lubianą formą kontaktu, a wysyłane treści trafiają bezpośrednio do użytkownika, czemu towarzyszy szybka reakcja, często skutkująca decyzją zakupową już w chwili przeczytania SMS-a z ofertą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.