Wampiry w reklamach Eurobanku i nc+

Kampania Eurobanku

Nowa kampania Eurobanku, która niedawno miała swoją premierę została przygotowana na zlecenie przez agencję Leo Burnett Warszawa. Reklama jest inspirowana różnymi dziełami o wampirach. Najbardziej kojarzy się jednak z nowozelandzkim filmem „Co robimy w ukryciu”.

Hasło nowej kampanii brzmi „Na codzienne i niecodzienne sprawy”. Spot skojarzony został z filmem, ponieważ podobnie jak on przedstawia losy trzech wampirów próbujących odnaleźć się w mieście. Jednak jak zaznaczają autorzy kampanii, wykorzystali oni wiedzę i charakterystyczne cechy wampirów, które są powielane w różnych dziełach na przestrzeni wielu lat. Cechy te są specyficzne dla danego stylu i koncepcji klipów o wampirach. Żyjemy bowiem w czasach bezustannych inspiracji i przetwarzania informacji.

Główni bohaterowie spotów to samozwańczy lider grupy Felix, dandys Vlada oraz nieporadny Maciek. Spot pokazuje, jak odnajdują się w codziennym życiu, jakie podejmują decyzje i jak radzą sobie z nowymi wyzwaniami. W reklamach występuje także Piotr Adamczyk, który jest od kilku lat ambasadorem marki Eurobank. Reklama opowiada krótkie historie z życia wampirów, które czasem są śmieszne, a czasem bardzo poważne.

Jednocześnie ruszyła podobna kampania reklamowa nc+ z wampirem w roli głównego bohatera. Reklamę przygotowała agencja Havas Warsaw. Głównym bohaterem cyklu spotów jest wampir, który opowiada, że znudziło mu się picie krwi, zatem zaczął wgryzać się w hity sportowe i filmowe dostępne w ofercie nc+.

Znawcy tematyki uważają, że wykorzystanie wizerunku wampirów nie zaszkodzi firmom, gdyż kampanie są kierowane do tzw. pokolenia milenium, które dobrze odbiera sagę „Zmierzch” i ma do niej sentyment sprzed 10 lat. Dodatkowo są to marki z różnych sektorów biznesowych i podobne kampanie mogą przyciągnąć klientów do usługodawców. Reklama eurobanku na tle nc+ jest trochę bardziej stonowana i mniej zadziorna. Wynika to z faktu, że jest reklamą banku, który zdecydował się na dużą odwagę w komunikacji. Firma nc + , jako sprzedawca rozrywki, mogła pozwolić sobie na bardziej efektowne spoty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.