„Bądź mądry” – akcja Kompanii Piwowarskiej

Kampania "Bądź mądry" - Kompania Piwowarska

Kampania „Bądź mądry” – Kompania Piwowarska

Nadużywanie alkoholu to problem znany nie od dziś. Zbyt częste sięganie po trunki wyskokowe może mieć poważne konsekwencje. Pijani kierowcy stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo na drogach, nietrzeźwe kobiety w ciąży narażają swoje dziecko na groźne powikłania, nieletni szybciej się upijają się i tracą kontrolę. Takie sytuacje sprawiły, że realizowane są różne kampanie edukacyjne, które mają przeciwdziałać destrukcyjnym zachowaniom i uczyć właściwego traktowania alkoholu podczas celebrowania różnych sytuacji. Przykładem jest akcja Kampanii Piwowarskiej, która powtarza „Bądź mądry” i pij odpowiedzialnie.

Odpowiedzialne spożywanie alkoholu jest mądre i modne – przekonują twórcy całej kampanii, czyli firmy Double Brand oraz Szeri Szeri. Wykorzystywane od lat znaczki: „Nigdy nie jeżdżę po alkoholu”, „W ciąży nie piję alkoholu” oraz „Alkohol. Tylko dla pełnoletnich” umieszczono na specjalnych koszulkach wraz z hasłami promocyjnymi. A w krótkich spotach wystąpili popularni blogerzy: Adam Wiejak „Poszukiwacz”, Malwina Bakalarz, Maciej Mazurek, Michał Kopik, Mateusz Jasiński, Natalia Tur, Tomasz Czajkowski, Tomasz Saweczko, Maria Górecka i Michał Górecki. Prezentowali oni nietypowe t-shirty z nadrukami: „Jestem mądry/mądra i dobrze się prowadzę”, „Jestem mądra i to mi nie ciąży” oraz „Jestem mądry, trzeźwy i przystojny” lub „Jestem mądra, trzeźwa i seksowna”. Dla wzmocnienia przekazu krótkie filmiki rozpowszechniano na kanałach społecznościowych blogerów.

Celem takiej akcji jest zachęcenie przede wszystkim młodzieży do noszenie koszulek i identyfikowania się z ich hasłami, aby dzięki temu spożywanie alkoholu było świadome i zdrowe. Edukacyjną koszulkę może kupić każdy, wspierając całą akcję. Dwie agencje, jakie wykonywały działania na potrzeby Kompanii Piwowarskiej, podzieliły się zadaniami – Double Brand przygotowała projekty t-shirtów, a realizacją całej koncepcji zajęła się firma Szeri Szeri. Kampania ruszała na początku sierpnia 2016, dlatego jej efekty będzie można ocenić za kilka tygodni. Natomiast dla Kompanii Piwowarskiej, która jest producentem popularnych marek piw, to kontynuacja działalności edukacyjnej na rzecz rozważnej konsumpcji alkoholu, jaką prowadzi od wielu lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.