Email marketing

Czy wiesz, ile warty jest Twój adres e-mail? Czy zdajesz sobie sprawę, jaką ma wartość marketingową? Wiele firm płaci naprawdę ogromne pieniądze, by budować swoją bazę adresową. Bo to potężne narzędzie, które pomaga mnożyć zyski.

Robiąc zakupy przez internet, wypełniając ankiety czy odbierając kartę stałego klienta za każdym razem podajesz swój adres mailowy. W ten sposób zaczyna się jego życie w internecie. Zasila bazy danych i listy kontaktowe. A potem… czy dziwisz się, kiedy otwierasz pocztę i przekopujesz się przez newslettery, maile nakłaniające do zakupu, zaproszenia na przeróżne wydarzenia? Dla firm, które chcą sprzedać swoje produkty lub usługi to bardzo prosta droga dotarcia do Ciebie, czyli potencjalnego klienta. Email marketing wykorzystuje pocztę elektroniczną, by swój przekaz marketingowy wycelować w konkretną grupę odbiorców.

W ostatnich latach email marketing jest bardzo popularny. Choć zdania na jego temat są często podzielone, wciąż jest dobrym kanałem dotarcia do klienta. Jednak czy osiąga pożądany efekt? I tak, i nie. W dobie masowo rozprzestrzeniającego się spamu, istnieje ryzyko, że mail reklamowy w ogóle nie zostanie otwarty, mimo że odbiorca wyraził zgodę na jego otrzymywanie. Z drugiej strony jednak, jeśli grupa odbiorców zostanie precyzyjnie wyselekcjonowana z odpowiedniej branży i oferta zostanie w najwyższym stopniu spersonalizowana, jest duża szansa na wysoką skuteczność kampanii.

Email marketing to jednak nie tylko wysyłka informacji. To także budowa baz danych i wewnętrzne zarządzanie adresami, tworzenie treści do wysyłki i planowanie długofalowych kampanii. Ta forma promocji ma na celu wzmacnianie relacji z klientem, utrzymanie jego lojalności. Służy nie tylko do wzmacniania wizerunku marki i reklamowania. Mailing to także odpowiednie narzędzie do przeprowadzania badań konsumenckich, prowadzenia programów lojalnościowych i pole do działań PR.