Gadżety luksusowe wzmacniają wizerunek firmy

Gadżety luksusowe

fot. pedrosala/bigstockphoto.com

Jedną z dróg marketingowych, która nie tylko stymuluje poziom sprzedaży, ale również podtrzymuje pozytywne relacje z dotychczasowymi klientami, jest wykorzystanie gadżetów reklamowych. Czasami te gadżety przybierają formę luksusowych, lecz nie każda firma może się o nie pokusić.

Najważniejszy w przypadku tego rodzaju marketingu jest adekwatny dobór upominków do celów komunikacyjnych, jakie chce się osiągnąć oraz to, czy dana firma stawia m.in. na elegancję, a jej oferta skierowana jest do bardzo wymagających klientów. Ponadto gadżet reklamowy musi budzić pożądane z punktu widzenia danej firmy skojarzenia, np. w zakresie jakości. Jeśli klient otrzyma solidny, luksusowy gadżet, to przeniesie te cechy również na prezentowane na nim przedsiębiorstwo.

Dystrybucja gadżetu ekskluzywnego bazuje na wykorzystaniu potrzeby władzy, prestiżu, podkreślenia statusu społecznego oraz posiadania czegoś ładniejszego od innych osób. Funkcja tego rodzaju prezentów jest odmienna od tej, którą pełnią gadżety masowe, najczęściej wykorzystywane na etapie budowania świadomości marki. Upominki od firmy posiadające większą wartość są stosowane po to, aby docenić współpracę z ważnymi klientami, kontrahentami lub gdy mają miejsce istotne dla firmy okoliczności (np. jubileusz). Dlatego też zwykle wręczane są na ważnych uroczystościach lub spotkaniach.

Największą zaletą gadżetów z tzw. wyższej półki jest ich trwałość i „wydłużony” cykl życia. Dzięki tym cechom wzrasta prawdopodobieństwo, że obrandowany przedmiot ujrzą inne osoby z otoczenia obdarowywanego. Jednak wykorzystanie gadżetów luksusowych to nie tylko inwestycja w wizerunek przedsiębiorstwa, ale przede wszystkim w relacje z kontrahentami i klientami.

Spectrum możliwości w kategorii gadżetów luksusowych jest szerokie. Możemy postawić na klasyczne rozwiązania, takie jak:

  • wysokiej jakości wyroby skórzane, artykuły piśmiennicze (np. wieczne pióra), torby na laptopa, parasole, które sprawdzą się w każdej sytuacji,
  • produkty luksusowe, o nieco większej wartości: gadżety elektroniczne, unikalne rękodzieło, nośniki pamięci z wejściem USB, dodatkowo ozdobione imitacjami kamieni szlachetnych, odzież, biżuteria (np. spinki do mankietów, eleganckie breloki),
  • gadżety dedykowane, zaprojektowane i wykonane specjalnie dla danej firmy, które stanowią unikat

Pamiętajmy, ze znakowanie na tych produktach należy wykonywać subtelnie i dyskretnie, umieszczając je np. tylko na opakowaniu bądź wplatając jego elementy w pozostałe zdobienia. Warto także by był on zintegrowany ze strategią komunikacyjną danego przedsiębiorstwa oraz z indywidualnymi preferencjami obdarowywanej osoby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.