Kampania PZU

Mocno pomocna kampania PZU

27 maja 2013 roku ruszyła nowa kampania reklamowa PZU pod hasłem „Agenci mocno pomocni”. Jej celem jest pokazanie potencjalnym klientom, że zarówno grupa kapitałowa PZU, jak i jej agenci są godni zaufania oraz można na nich polegać. Początkowo tę kampanię można było oglądać wyłącznie w internecie, a dokładnie na kanale PZU na YouTube. Przygotował ją VML Poland (do niedawna Pride&Glory).

„Mocno pomocna” kampania PZU jest kolejną odsłoną przygód kapitana Nostresa. W nowej reklamie PZU widać było jak kapitan ląduje wraz z załogą na obcej planecie, na której spotyka swojego agenta ubezpieczeniowego. Ubezpieczyciel udowadnia, iż agenci PZU są blisko klientów wtedy, kiedy ich potrzebują, nawet w odległej galaktyce na planecie Kepler.

Koncept agencji VML Poland polegał na ukazaniu agentów ubezpieczeniowych jako ważnego kanału sprzedaży polis oraz innych produktów finansowych PZU. Chciano podkreślić ich kompetencje i wyjątkowość bycia jednym z fundamentów firmy.

Wszelkie „moce” agentów grupy kapitałowej PZU ujawnione zostały na stronie internetowej mocnopomocni.pl. Każdy pojawiający się na niej internauta mógł wziąć udział w grze, podczas której agent zadawał mu pytania i zgadywał o jakiej znanej postaci on myśli. Ponadto za pośrednictwem tego portalu można było umówić się na spotkanie z agentem PZU i dopasować ofertę do własnych potrzeb czy też wziąć udział w konkursie, w której nagrodą główną była wizyta na planie reklamowym kolejnych odsłon przygód Kapitana Nostresa.

Wyjątkowość kampanii „Agenci mocno pomocni” podkreślił udział prawdziwej agentki ubezpieczeniowej grupy PZU, czyli Ewy Szopińskiej – lidera sprzedaży z okręgu warszawskim. Podkreślała ona, iż praca agenta to służba klientowi, w której liczy się wiarygodność, partnerstwo i zaangażowanie.

„Mocnopomocna” kampania reklamowa PZU trwała do 7 lipca 2013 r. i oparta była na komunikacji w TV, prasie ogólnej oraz lokalnej, internecie, a także OOH i ambiencie. Aplikacja ze zgadującymi agentami już w ciągu pierwszych dwóch tygodni trwania w sieci stała się prawdziwym hitem internetu, posiadając ponad 550 000 odwiedzin na swojej stronie. Sukces kampanii zapewniły przede wszystkim media społecznościowe (głównie Facebook i Twitter), które skłaniały kolejnych internautów do wypróbowania możliwości Agenta Zbyszka. Wśród najpopularniejszych odgadywanych postaci byli: Harry Potter, Kuba Wojewódzki, Angelina Jolie, Justin Bieber, Doda, Michael Jackson, Ronaldo, „Przyjaciel”, „Twoja Mama” i Robert Lewandowski. Dzięki tego rodzaju formie angażowania potencjalnych klientów grupie kapitałowej PZU udało się dotrzeć do szerokiego grona osób, które odebrało najważniejszy komunikat tej kampanii czyli to, że Agenci PZU są Mocno Pomocni i można na nich zawsze polegać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.