Możliwości promocji na Google+

Google+

Obecnie, jednym z najbardziej skutecznych sposobów budowania wizerunku marki (firmy) i/lub promowania produktu bądź usługi jest realizowanie działań w obszarze marketingu internetowego. Poprzez wykorzystanie najnowszych rozwiązań technologicznych, umożliwia on prowadzenie kampanii promocyjnych (w zasadzie) nieograniczonych czasowo, terytorialnie i w pewnej części również finansowo. Możliwość swobodnej interakcji z odbiorcami pozwala na niemal natychmiastowe uzyskanie informacji zwrotnych, dotyczących publikowanych w sieci treści.

Prowadzeniu aktywnych akcji promocyjnych, angażujących wybrane grupy konsumentów, służy przede wszystkim strona internetowa firmy oraz wykorzystywane przez nią media społecznościowe (ang. social media), stanowiące bardzo efektywne kanały dystrybucji publikowanych treści, takich jak informacje tekstowe, grafiki, pliki multimedialne i tym podobne, między innymi dzięki rozpowszechnianiu ich przez korzystających z nich użytkowników.

Portalem społecznościowym, udostępnionym w połowie 2011 roku, jest stworzony przez markę Google Inc. Google Plus (G+). Działający na podobnych zasadach, na jakich funkcjonują inne serwisy społecznościowe, pozwala na budowanie sieci użytkowników, skupionych wokół konkretnych obszarów zainteresowań. W odróżnieniu jednak od najpopularniejszych platform, m.in. Facebooka, umożliwia tworzenie merytorycznych grup dyskusyjnych, w których znaczny udział mają specjaliści z określonych branż. Dzięki jakościowemu podejściu Google+ umożliwia również kreowanie profesjonalnego wizerunku marki, precyzyjnie określając profil prowadzonej przez nią działalności (lub oferowanych) usług oraz docelową grupę odbiorców. Możliwość grupowania użytkowników w kręgi („rodzina”, „znajomi”, dalsi znajomi”, „obserwowani”) pozwala na przekazywanie określonych treści konkretnym grupom osób – współpracownikom, potencjalnym klientom, partnerom biznesowym. Dodatkowo, dzięki integralnemu powiązaniu z całym środowiskiem Google, możliwe jest dotarcie do osób nieposiadających (lub niekorzystających z) profilu G+, ale korzystających z wyszukiwarki.

Ma to istotne znaczenie także dla pozycjonowania strony (SEO), powiązanej z zarządzanym profilem. Każdorazowe zamieszczenie na Google+ linku do danej witryny (również do pojedynczych wpisów), wpływa na jej szybsze indeksowanie oraz wyższą pozycję w wynikach wyszukiwania, a tym samym na zwiększenie liczby unikalnych odbiorców.

Ponadto, oferowane przez Google narzędzia, dają możliwość wielostronnego promowania marki i jej wizerunku jako specjalizującej się w danej branży, na przykład: Google Hangouts pozwala na prowadzenie rozmów (czatów) i videokonferencji z klientami oraz specjalistami z różnych dziedzin, możliwość publikowania obszernych postów pozwala na prowadzenie kampanii content marketingowej, skupiającej się na wartościowych treściach, a platforma Google My Bussiness (Moja Firma) umożliwia zamieszczenie i udostępnienie informacji na temat promowanej marki we wszystkich usługach Google (w tym Google Maps) na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Serwis Google Plus, choć wciąż zaliczany do niszowych mediów społecznościowych, zyskuje coraz większe grono aktywnych użytkowników. Dzięki swojemu kameralnemu charakterowi, brakowi nachalnych reklam, a także rozbudowanemu wachlarzowi usług, stanowi doskonałe narzędzie do profesjonalnego promowania każdej marki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.