Odzież reklamowa

Odziez reklamowa

fot. Sas Partout/bigstockphoto.com

Chcąc utrzymać się na rynku i zostać rozpoznawalną, chodliwą marką, producenci muszą sięgać po najróżniejsze narzędzia marketingowe zwiększające sprzedaż i budujące lub utrwalające ich pozycje. Systematycznie prowadzone, zaplanowane kampanie marketingowe mają na celu zdobycie nowych klientów i utrzymanie starych. Obecnie jest to szczególnie istotne, bo coraz trudniej pozostać konkurencyjnym na rynku, na którym liczba reprezentantów danych branż jest o wiele liczniejsza niż parę lat temu i o tyle trudniejsze, że sami klienci bywają zmęczeni tradycyjnymi formami reklamy. Należy więc sięgać po rozwiązania stosunkowo innowacyjne, ale i skuteczne.

Jednym z narzędzi marketingowych, które właściwie wykorzystane, może być bardzo atrakcyjne, jest odzież reklamowa. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że jej oddziaływanie na klienta jest bardzo wysokie. Jest ona jedną z najczęściej spotykanych form reklamy bezpośredniej. Jako gadżet reklamowy trafia wprost do rąk klienta, przez co jest bardziej skuteczna niż reklama w środkach masowego przekazu. Ma też bardziej długofalowe działanie – jeśli odzież będzie dobra jakościowo, posłuży długo i zapadnie w pamięć bardziej niż np. reklama w TV.

Odzież reklamowa, by jej siła oddziaływania była duża, musi być odpowiednio dobrana i dostosowana do danej kampanii. Jednym z jej podstawowych celów jest zwiększenie rozpoznawalności danej marki na rynku. By to osiągnąć należy m.in. dokładnie zbadać (przez ankiety), jaki jest najlepszy sposób jej ekspozycji. Sprawdza to też, jak dana marka kojarzy się w danej społeczności. Kolejnym elementem promocji przez odzież reklamową jest promowanie oferty danej firmy poprzez konkretny nadruk lub logo. Im staranniejsze, atrakcyjne graficznie i wizualnie wykończenie, tym lepiej. O jej skuteczności decyduje nie tylko forma wizualna, trwałość, wygoda i atrakcyjny wygląd odzieży, ale również, jak nie przede wszystkim, umiejętne dobranie jej do wybranej grupy docelowej. Tylko wtedy ma ona szansę tak naprawdę przynieść swoje rezultaty.

Chcąc szybko i skutecznie wypromować daną markę, można rozdawać odzież reklamową jako dodatek do zakupów lub za skorzystanie z danej oferty. Buduje to dobrą relację z klientem, zostawia pozytywne wrażenie. Koszulki, czapki, bluzy cieszą się dużą popularnością i zazwyczaj są bardzo dobrze widziane jako forma bonusu lub nagrody. Taka forma reklamy dla klienta jest o wiele bardziej „pożyteczna” niż np. stosy ulotek.

Odzież reklamowa jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej wykorzystywanych narzędzi marketingowych. Może być stosunkowo tanim, ale bardzo skutecznym elementem promocji danej marki. Dodatkowo ich zaletą jest to, że zaczyna działać dość szybko, a czas jej oddziaływania jest relatywnie długi. Dzięki rozbudowanemu zapleczu – wielości agencji reklamowych, grafików, firm poligraficznych, można obecnie uzyskać odzież reklamową wysokiej jakości. Ta forma reklamy jest bardzo rozpowszechniona na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.