Na co stawia marketing w 2016 r.?

Trendy w marketingu 2016

fot. Rawpixel.com/bigstockphoto.com

Nowy 2016 rok, przyniesie nam sporo zmian, jeśli chodzi o reklamę oraz szeroko pojęty marketing. Reklamodawcy muszą zacząć nadążać za nowymi technologiami i trendami oraz stawiać na personalizację komunikatu reklamowego. Trendy w reklamie na rok 2016 skupiają się na technologiach mobilnych, czyli smartfonach, social mediach, video marketingu, AdBlocku i content marketingu.

Przyszły rok, jak to wynika z prognoz ekspertów, będzie należał do rozwoju wideo mobilnego marketingu oraz płatnych serwisów. Ma się do tego przyczynić coraz większa liczba dostępnych danych i narzędzi potrzebnych do analizy efektywności kampanii, a także planowania działań. Ponadto firmy nie mogą przejeść obojętnie obok dynamicznego wzrostu polskiego rynku urządzeń mobilnych. Już w mijającym roku popularne było wykorzystanie smartfona jako narzędzia komunikacji bądź promocji. Na znaczeniu zyskała również sprzedaż wielokanałowa, aplikacja mobilna dla swoich usług, a także responsywna strona internetowa.

Kolejnym trendem w 2016 roku będzie poprawa pozycji online marketingu na rynku reklamowym. Według prognoz przyszły rok będzie należał do AdBlocka, głównie z powodu coraz szybciej wzrastającej liczby konsumentów używających go na komputerach i telefonach.

W ostatnich miesiącach mijającego roku specjaliści ds. marketingu uświadomili sobie, że marketingowe slogany nie sprzedają się tak jak prawdziwi ludzie. Firmy, które w następnym roku będą korzystały z tzw. influencer marketingu będą mogły reklamować się w subtelny oraz przystępny sposób, a zatem – lepiej docierać do wybranych klientów.

W nowym roku podstawową formą przekazu dla wszystkich marek ma się stać wideo, ukazywane na Facebook Live, Vine, wideo na Twitterze, Blab, Periscope, Instagram czy starym dobrym Youtube. Stanie się tak z dwóch powodów: video wciąż stanowi najbardziej efektywny sposób na zwiększenie skuteczności content marketingu, a apetyt klientów na tę formę reklamy cały czas pozostaje nienasycony. Ten rodzaj reklamy pozwala na otrzymywanie danych łączących zasięgi w tradycyjnej telewizji oraz reklamy on-line, wchodzenie z odbiorcami w interakcję, a także precyzyjne targetowania kampanii. Istotna dla popularności wideo jest również możliwość dostosowania treści reklamowych wideo do urządzeń mobilnych.

Utrzymujące się tempo wzrostu będzie też dotyczyło social mediów. Zdecydowanym liderem mediów społecznościowych w naszym kraju, wciąż jest i będzie Facebook, choć na znaczeniu zyskują też Twitter, Instagram, Snapchat, Periscope i Meerkat. Jednak zanim zaczniemy stawiać na “sociale”, warto zastanowić się czy e-mail marketing nie będzie lepszym rozwiązaniem, którego obecnymi atutami dobra baza kontaktów, personalizacja oraz automatyzacja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.