Miss Piggy ambasadorką marki MAC

MAC

Firma kosmetyczna MAC ma wiele fanek na całym świecie, które zawsze mogą liczyć na niezwykłe i interesujące kampanie reklamowe. Jedną z takich kampanii była ta z 2011 roku, której główną bohaterką była postać z The Muppet Show – Miss Piggy.

W 2011 i w 2012 roku Świnka Piggy święciła swoje triumfy, będąc w centrum zainteresowania z powodu promowania nowego filmu z jej udziałem pt. „Muppety” („The Muppets”). Jej postać wtargnęła również do świata kosmetyków. Firma MAC, znana z jednych z najciekawszych oraz najbardziej kolorowych projektów kampanii reklamowych postanowiła wybrać ją twarzą nowej linii kosmetyków swej marki. Dobra passa Panny Piggy rozwinęła swoje skrzydła po zaproszeniu jej do udziału w sesji zdjęciowej dla magazynu „In Style”, uczestniczeniu w ceremonii otwarcia Fashion Night Out, a także współpracy przy tworzeniu serii lakierów do malowania paznokci marki Opi.

Znana wszystkim z dzieciństwa pulchniutka i wiecznie uśmiechnięta świnka o blond lokach reklamowała limitowaną linię kosmetyków kolorowych firmy MAC, w której skład wchodziły: eyeliner, mroźny, różowy cień do powiek, a także zestaw sztucznych rzęs. Urocza postać Świnki Piggy pozwoliła na świetne wyniki marketingowe firmy kosmetycznej MAC, ponieważ mamy z tą postacią z „The Muppet Show” dobre i ciepłe skojarzenia, a w dodatku dzięki tym kosmetykom można się było upodobnić do swej idolki z dzieciństwa.

Na potrzeby tej ciekawej i wyróżniającej się na tle innych kampanii reklamowej zmieniono Miss Piggy fryzurę z platynowych blond loczków na krótką, wycienowaną ciemną czuprynkę.

Nowa, 3-częściowa kolekcja kosmetyków do makijażu MAC weszła na rynek 14 listopada 2011 roku. Wówczas wiele kobiet na całym świecie zapragnęło i mogło wyglądać jak narzeczona Kermita. Nowej ambasadorce MAC na pewno nie można było odmówić pewności siebie i kobiecości.

Pomysłowa i kreatywna firma kosmetyczna MAC znana jest z zapraszania do swoich kampanii reklamowych nietypowych modelek. Oprócz Miss Piggy twarzami tej marki były również: pulchna wokalistka zespołu muzycznego Gossip – Beth Ditto, Lady Gaga, 90-letnia Iris Apfel oraz ekscentryczny łyżwiarz – Johnny Weir. Oprócz nietuzinkowych postaci MAC Cosmetics stawia także na żywe, a czasem wręcz neonowe kolory oraz inne mocne akcenty, podkreślające urodę kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.