Promowanie firmy w Google+

google+

Google+ coraz częściej postrzegane jest jako skuteczny pomysł na wypromowanie swojej firmy przez internet. Ta kolejna sieć społecznościowa rośnie w siłę, zarówno w naszym kraju, jak i na całym świecie. Jak wynika z danych ogłoszonych przez Global Web Index G+ stało się w ostatnim czasie drugim co do popularności serwisem społecznościowym.

Google+ to portal umożliwiający utrzymanie kontaktu ze znajomymi i nawiązanie nowych znajomości z osobami, będącymi użytkownikami tej platformy. Ponadto pozwala ono na śledzenie aktywności innych osób (niekoniecznie znajomych), które prowadzą konto połączone z określoną dziedziną np. SEO oraz podłączenie się do różnych społeczności, branie udziału w dyskusjach czy wrzucanie swoich zdjęć czy filmików.

Konto na Google+ można również wykorzystać pod względem biznesowym. Platforma ta umożliwia budowanie wizerunku firm, marek, produktów i organizacji poprzez wybranie jednej z pięciu kategorii (produkt lub marka, lokalna firma albo miejsce, firma, instytucja bądź organizacja, sztuka, rozrywka czy też sport oraz inne). Tego rodzaju profile mogą, tak samo jak zwykli użytkownicy Google+, edytować swoje konta, udostępniać treści na platformie, dodawać inne osoby do znajomych, dawać +1 komentarzom i zdjęciom lub otwierać spotkania czy dołączać do nich. Profil może utworzyć pracownik – reprezentant firmy.

Przedsiębiorcy, którzy zdecydują się na tę formę promowania własnej marki będą mogli korzystać z możliwości połączenia wszystkich danych im +1, podziału klientów na kręgi oraz przekazywania im istotnych informacji, mierzenia aktywności użytkowników, szybkiej komunikacji z klientami. Im więcej dana firma będzie miała „+”, tym częściej jej strona WWW będzie polecana znajomym. Wpływa to na wyniki wyszukiwarek internetowych i wyżej pozycjonuje daną firmę.

G+ to portal społecznościowy, który skupia osoby wymieniające się istotnymi z punktu widzenia danego użytkownika informacjami, zazwyczaj związanymi z daną branżą, zawodem czy problemem. Skuteczność takiej formy reklamy jest bardzo wysoka, ponieważ można aktywnie pozyskiwać klientów oraz fanów swojej marki i produktów. Obecność na tym serwisie z pewnością podniesie pozycję danej firmy w wyszukiwarkach beż użycia większych środków finansowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.