Reklama na YouTube

Reklama w YouTube

YouTube jest największym i najpopularniejszym portalem, umożliwiającym dostęp on-line do materiałów wideo na całym świecie. Kanał ten pozwala dotrzeć do masowego odbiorcy dzięki różnym możliwościom zamieszczania materiałów reklamowych. Podstawowym warunkiem jest stworzenie dobrego filmu reklamowego i jego odpowiednie wypromowanie pożądanemu odbiorcy.

Skuteczność reklam zamieszczanych w serwisie przewyższa tradycyjne reklamy telewizyjne. Reklamy on-line weszły na stałe w kampanie promocyjne firm z różnych branż.

Istnieje wiele sposobów promocji w YouTube. Największe możliwości daje model reklam TrueView. Umożliwia on określenie odpowiedniego odbiorcy ze względu na treść, zainteresowania, lokalizację, słowa-klucze, wiek, miejsce docelowe w serwisie itp. Efekty prowadzonej w ten sposób reklamy można sprawdzać samodzielnie za pomocą funkcji YouTube Analytics, dzięki niej otrzymujemy informacje m.in. kto oglądał spot i jak długo. Istnieje kilka formatów emisji tego typu reklam:

  • In-Stream – reklamy są emitowane przed filmem. Każdy widz musi koniecznie zobaczyć pięć sekund takiej reklamy, by potem dzięki opcji pomiń reklamę móc przerwać jej oglądanie, jeśli oczywiście chce. Zamieszczane są one przed, w trakcie lub po filmie.
  • In-Display – reklamy mają formę miniatury lub tekstu umieszczonego w prawym polu, są wyświetlane obok innych spotów lub kierowane na strony preferowanych odbiorców.
  • In-Search – reklamę umieszcza się na początku listy wyszukiwania.
  • In-State – emisja trzech reklam przed filmem, do wyboru przez użytkownika.

Reklamy In-Stream bez możliwości pominięcia są emitowane bezpośrednio przed filmem, w trakcie lub po. Aby obejrzeć film, trzeba zobaczyć całą reklamę.

Pozostałe formy promowania oferowane przez serwis to m.in. InVideo – reklama pokazywana w dolnej części okienka filmowego oraz dobrze znana reklama banerowa.

YouTube umożliwił prezentację reklam na różnych urządzeniach: smartfonach i tabletach, co pozwala dotrzeć do szerszej grupy klientów.

Reklamowanie się na YouTube jest skuteczne w najróżniejszych branżach. Dzieje się tak dzięki nieograniczonemu zasięgowi serwisu, możliwości kierowania reklamy do wybranego odbiorcy, mobilnemu dostępowi do reklam i stałej kontroli efektów prowadzonej kampanii. Dzięki reklamom zamieszczanym na portalu można rozwinąć swój biznes bez względu na rodzaj prowadzonej działalności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.