Reklama w placówkach medycznych

paulista/bigstockphoto.com

Reklama na nośnikach DOOH najlepiej sprawdza się tam, gdzie odbiorcy dysponują czasem. Jak się okazuje duże sukcesy i wymierne efekty osiąga ona w placówkach medycznych. W przychodniach rodzinnych lub prywatnych placówkach medycznych odbiorcy mają czas i nierozproszoną uwagę przez długi czas, dlatego skupiają się na oglądaniu reklam i treści, jakie zostaną im zaproponowane przez nadawcę.

System reklam w placówkach medycznych, taki jak HealthTV, dedykowany jest zarówno placówce medycznej, gdyż zapewnia jej autopromocję i komunikację, reklamodawcom, bo dzięki niemu docierają do pożądanej grupy docelowej, jak i odbiorcom, którym umila i urozmaica czas oczekiwania. Emitowane treści są starannie dobrane, a reklamy produkowane bezpośrednio pod zainstalowany nośnik. Dzięki temu osoba oglądająca nie czuje się przytłoczona treściami i są one dla niej bardziej wiarygodne.

Na efektywność kampanii marketingowych w placówkach medycznych wpływ mają czynniki takie jak umiejscowienie nośników, zainteresowanie, jakie wzbudzają reklamy, zapamiętywalność treści. Według badań, jakie zostały przeprowadzone w placówkach, gdzie znajdowały się ekrany HealthTV, ponad 50% osób widziało ekran w placówce przy rejestracji i prawie 70% zainteresowało się ekranem w poczekalni. Bardzo proporcjonalnie rozłożyła się także zapamiętywalność treści. Połowa pacjentów zapamiętała reklamy, treści promocyjne placówki oraz ramówkę HealthTV.

Zbadano także, czy podczas oczekiwania na wizytę w placówce pacjenci zapamiętają nową markę i czy reklama będzie miała wpływ na ich decyzje zakupowe. Skorzystano do badania z nowego produktu, młodego na polskim rynku. Prawie 30% ankietowanych wskazało w pytaniu otwartym właśnie na nowy produkt. Potwierdza to, że reklama taka jest skuteczna i trafia do właściwych odbiorców.

Odbiorcy reklamy w placówkach medycznych charakteryzują się dodatkowo tym, że mają zaufanie do miejsca, w którym się znaleźli, a co za tym idzie, do reklam w nim emitowanych. Są zatem skłonni do zmiany swoich decyzji zakupowych. Ponad 80% ankietowanych uznało, ze emitowane treści są dla nich godne zaufania i wiarygodne.

Dobrze przemyślane kampanie reklamowe w placówkach medycznych mogą być przyszłością dla reklamy w tych miejscach i przynosić wymierne efekty.

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.