Ad 4 You – reklama mówi do użytkownika

chagin/bigstockphoto.com

Ze względu na wysokie natężenie przekazów reklamowych, przybierają one bardzo różne kształty, aby w jak najsubtelniejszy i najbardziej spersonalizowany sposób trafiły do odbiorców. W tym celu tworzone są reklamy natywne, które są nieodłączną częścią danej treści opublikowanej w mediach.

W odróżnieniu od tradycyjnych reklam, natywne przekazy są mało inwazyjne i nie wyróżniają się na tle danego tekstu na portalu, a właściwie go uzupełniają, np. przy tekście o modzie pojawia się zaproszenie do zakupu nowych spodni. Ponadto reklama natywna dotyczy wszystkich informacji o promocji wkomponowanych w tekst prasowy. Istotna jest w tym wypadku spójność stylistyczna z treścią mediów.

Reklama natywna, jak wszystkie inne formy reklamy internetowej, stale się rozwija.  Kolejnym krokiem jest personalizacja i bezpośredni zwrot do danego odbiorcy w spontanicznym przekazie reklamowym. Słysząc swoje imię podczas oglądania reklamy w serwisie VOD, z pewnością zwrócimy uwagę na to, co prezentuje. Taka reklama wideo została nazwa Ad 4 You i jako pierwszy zastosował ją brytyjski nadawca Channel 4. Zespół sprzedaży stacji Channel 4 już wcześniej zajmował się personalizowaną kampanią telewizyjną dla marek Coca-Cola i Burberry. Wówczas podczas spotów reklamowych imiona odbiorców pojawiły się na butelkach napoju lub na flakonikach perfum.

Interaktywny format reklamy ma zwiększyć zaangażowanie w odbiór danej reklamy. Spot reklamowy z imieniem widza możliwy jest dzięki rejestracji użytkowników serwisu wideo, którzy decydują się na telewizję na życzenie. W ten sposób nadawca zdobywa niezwykle cenne dane i może na bieżąco budować najtrafniejsze komunikaty reklamowe.

Nowoczesne techniki w branży medialnej z pewnością będą się rozwijać, dążąc do jak najbliższego kontaktu z audytorium. Reklamy Ad 4 You to pierwszy i bardzo duży krok w tej kwestii. Jedna z pierwszych reklam w tym formacie pojawiła się w spocie, który promował sequel filmu „Prometeusz” pod tytułem „Obcy: Przymierze”. Film pojawił się w brytyjskich kinach na początku maja. Jednak zanim to nastąpiło wiele osób usłyszało swoje imię oraz słowo „uciekaj” w poprzedzających premierę zapowiedziach.  Kolejna kampania oparta na reklamach Ad 4 You ma być realizowana przez jednego z producentów piwa – hasło „(imię odbiorcy) to jest dla ciebie” ma zachęcać do skosztowania chmielowego trunku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.