Serial Zakręcone, czyli świetny pomysł na kampanię reklamową

W 2016 roku znana marka samochodów – Skoda – postanowiła wypuścić na rynek serial „Zakręcone” z gwiazdorską obsadą. W główne role wcieliły się m.in. Magdalena Różdżka, Agnieszka Więdłocha i Katarzyna Bujakiewicz. W jakim celu firma stworzyła serial? To część szeroko zakrojonej kampanii marketingowej, mającej na celu wypromować markę i umocnić jej pozycję na rynku. Trzeba przyznać, że pomysł był rewelacyjny, a cel został osiągnięty.

Serial Zakręcone

Jego fabuła jest prosta, dzięki czemu ogląda się go bardzo przyjemnie. Serial jest zbudowany w oparciu o krótkie sceny rodzajowe, w których bawić mają przede wszystkim dialogi bohaterów. Są one zatem śmieszne, ale również dość odważne. Serial skierowany jest głównie do kobiet, które potrafią wrzucić na luz i spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Trzy kobiety i ich perypetie

Bohaterki to trzy koleżanki – każda z nich ma inne problemy i sytuacje życiowe. Mimo wszystko trzymają się razem. Ala, Ola i Ula przeżywają wspólnie wzloty i upadki. Dziewczyny są wyjątkowo zakręcone. Alicja jest mamą, ale do ideału jej daleko. Życie kobiety to istne szaleństwo. Choć bardzo się stara, nie potrafi ogarnąć otaczającej jej rzeczywistości. Ola jest typową bizneswoman – pewną siebie i upartą. Ula natomiast jest jeszcze zagubiona. Dopiero szuka siebie i przeżywa wiele życiowych rozterek związanych z wchodzeniem w dorosłość.

Czemu serial dla kobiet?

Wydawałoby się, że odbiorcami reklam samochodowych powinni być głównie mężczyźni. Tymczasem Skoda przełamała ten stereotyp i stworzyła ogromną kampanię reklamową, której grupą odbiorczą były przede wszystkim kobiety. Marka zrobiła to celowo. Projekt był oparty na storytellingu, który miał trafiać do młodych, ambitnych kobiet poruszając jednocześnie problemy, które mogą być im bliskie. W zabawny sposób ukazywać sposób radzenia sobie z nimi. W serialu znaleźć można zatem ciekawą historię, pouczające dialogi i nienachalną reklamę w postaci lokowania produktu.

Taki sposób na podbicie rynku może być naprawdę skuteczny. Standardowe reklamy nie przynoszą już pożądanych efektów. Teraz trzeba sięgać głębiej, otworzyć umysł i stworzyć kreatywną i wzbudzającą zaufanie odbiorcy kampanię reklamową, aby osiągnąć sukces. Marce Skoda się to udało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.