Poznajmy się lepiej – Tyskie

Kiedy mowa o ciekawych kampaniach reklamowych ostatnich lat, na myśl od razu przychodzi marka piwa Tyskie. Większość z ich działań marketingowych zwraca uwagę odbiorców ciekawym przekazem i formą.

„Przejdźmy na Ty”

To nazwa kampanii ze stycznia 2019 roku – doskonałej. Bazując na coraz popularniejszym stwierdzeniu, że „kiedyś było lepiej”, marka Tyskie postanowiła stworzyć na jednym z osiedli windę. Jednak nie miała to być zwykła winda, to było coś więcej – miejsce, w którym ludzie mogli się spotkać, porozmawiać, zintegrować. Ta winda to był bar! Miejsce, w którym każdy poczuje się dobrze, które większość sąsiadów doceni, w którym można zrelaksować się przy piwie, oczywiście marki Tyskie.

To dopiero początek

W czerwcu 2019 roku firma kolejny raz zaskoczyła wszystkich świetną kontynuacją rozpoczętej w styczniu kampanii. Tym razem, z okazji Dnia Sąsiada, marka porozwieszała na balkonach warszawskiego budynku plakaty z imionami. Co marka chciała tym osiągnąć? Otóż było to działanie, które po raz kolejny miało być zaproszeniem do poznania osób mieszkających w sąsiedztwie. To działanie było bardzo spójne ze styczniową akcją.

Letnia integracja

Na tym jednak marka nie poprzestała. Marketingowcy nie osiedli na długo na laurach, bo już latem po raz kolejny, konsekwentnie próbowali przekonać ludzi do tego, że warto się integrować. W jaki sposób? Tym razem pracownicy firmy Tyskie wyszli na plażę i prosili relaksujące się osoby o złożenie parawanu w zamian za zimne piwo. Czemu im na tym zależało? By ci, co skorzystają z oferty mogli poznać ludzi plażujących wokół, a być może dzięki temu nawiązali nowe, inspirujące znajomości.

Wszystkie działania marki zostały oczywiście nagrane i puszczone jako spot reklamowy, który zapadł wielu osobom w pamięć. Tutaj dobrą robotę zrobił doskonały insight i rewelacyjna realizacja. Każdy, kto widział ten obrazek, z pewnością nie zastanawiał się nad tym, czy było to wyreżyserowane, a osoby grające w spocie to podstawieni ludzie czy realni wczasowicze albo sąsiedzi, biorący udział w akcji integracyjno-marketingowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.