Jaki rodzaj reklamy zewnętrznej jest najbardziej skuteczny?

Reklama zewnętrzna to nie tylko jak twierdzą jej przeciwnicy szpecące oblicze miast, lecz skuteczna forma wyeksponowania reklamy swojej firmy na zewnątrz (OOH – out of home).

Jej największymi zaletami są: świetne wyeksponowanie marki czy produktu, brak deklaratywności, niskie koszty dotarcia do docelowej grupy odbiorców, wysoka częstotliwość kontaktu potencjalnych klientów z reklamą, a także czytelność oraz prostota. Tego rodzaju przekaz reklamowy dociera do odbiorcy w sposób bezpośredni przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, uzyskując tym samym wysoką oglądalność. Outdoor, czyli reklama zewnętrzna, często wykorzystuje proste komunikaty oraz symbole, ułatwiające zapamiętanie oraz identyfikację promowanej marki. To wszystko składa się na sukces reklamodawcy, który zdecydował się na wykorzystanie reklamy OOH.

Jakie formy reklamy zewnętrznej są najskuteczniejsze?

Reklamodawcy na pewno cenią sobie billboardy, najlepiej podświetlane w nocy, które będą docierać do jeszcze większej liczby odbiorców. Najczęściej umieszczane są one przy ruchliwych ulicach miasta czy też przy głównych drogach wyjazdowych. To właśnie dobór właściwego miejsca decyduje o skuteczności kampanii reklamowej z wykorzystaniem billboardów.

Bardzo efektywne i odporne na działanie czynników atmosferycznych są też wielkoformatowe banery reklamowe, dzięki którym można trafić do szerokiej rzeszy potencjalnych klientów. Pamiętajmy jednak, aby, tak jak w przypadku billboardów, umieszczać je w odpowiednich miejscach (np. z wykluczeniem zabytków).

Telebim diodowy to bardzo skuteczna, a jednocześnie nowoczesna i nadzwyczaj funkcjonalna forma reklamy. Oparta na dynamiczności obrazu reklama przykuwa wzrok klientów, będąc często bardziej efektywną niż typowe billboardy. Emitowany przez telebim dynamiczny przekaz potrafi bardziej zapadać w pamięci potencjalnych konsumentów aniżeli stabilny obraz umieszczony na billboardzie czy banerze. Natomiast dzięki diodom LED będzie on zauważalny nawet w nocy czy też przy silnie ograniczonej widoczności.

Reklama zewnętrzna

fot. viteethumb studio/bigstockphoto.com

Według ekspertów najtańszą, a często również najskuteczniejszą formą reklamy zewnętrznej jest reklama mobilna. Samochody czy autobusy okleja się zwykle grafiką wykonaną na folii samoprzylepnej wycinanej ploterowo bądź drukowanej cyfrowo z jakością fotograficzną, które są odporne na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych. Taki mobil może dotrzeć niemal wszędzie, a dzięki ciekawej grafice zapamięta go ogromna rzesza potencjalnych klientów.

Wszystkie powyższe typy reklamy cechują się wszechobecnością, czyli tym, że mogą być umieszczane praktycznie wszędzie. Ich skuteczność opiera się na braku możliwości wyłączenia przekazu czy zignorowania go, a także odpowiednim doborze miejsca ekspozycji, aby dotrzeć do docelowej grupy odbiorców.

1 Comments

  1. amenti.amanti

    myślę, że tematyka reklamy zewnętrznej łączy się dość znacząco z tematem reklamy graficznej. polecam ten artykuł alterweb.pl/-reklama-graficzna-co-robic-by-byla-skuteczna poszezry wiedzę na ten temat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.