Skuteczna oferta, czyli jak pozyskać klienta

Jak pozyskać klienta

Podstawą funkcjonowania i dobrego prosperowania przedsiębiorstwa jest profesjonalna oraz zachęcająca oferta firmy. Powinna być ona prosta, przejrzysta, raczej krótka, bezbłędna, atrakcyjna wizualnie, przyciągająca uwagę oraz oryginalna. Oczywiście dla każdej branży oferta firmy będzie wyglądała nieco inaczej, lecz zawsze będą ją obowiązywały generalne zasady, w tym przede wszystkim ta skupiająca się na tym, czego pragną klienci. Zatem jak tworzyć ofertę, a następnie ją promować, by przyciągała klientów?

Całokształt oferty firmy opiera się na tym, jakim rodzajem produktu czy usługi zajmuje się przedsiębiorstwo, a także na pomysłowości jej autora. Podstawowymi elementami każdej oferty handlowej są: opisy produktów lub usług danej firmy, ich ceny, a także satysfakcja, korzyści dla klienta po dokonanym zakupie.

Czego należy unikać, aby przyciągnąć do siebie klientów?

  • nadmiernego wychwalania swojej firmy,
  • pisania o tym, że zatrudnia się energiczne, młode osoby,
  • podawania historii firmy (można ją umieścić na podstronie, nie zaś na stronie głównej),
  • błędów ortograficznych, literówek,
  • języka specjalistycznego.

Oferta firmy musi być prosta, przejrzysta, konkretna i skupiona wyłącznie na proponowanym produkcie czy sprzedawanej usłudze. Im więcej słów, elementów niezwiązanych z towarem, tym większe prawdopodobieństwo zrezygnowania klienta z zakupu. Znalezienie produktu powinno być dla klienta łatwe, szybkie i przyjemne. Warto umieszczać w ofercie aktualne promocje czy zniżki na dane produkty oraz wskazywać na zalety, korzyści płynące z danych produktów.

Oferta nie może być również suchym opisem, musi wzbudzać emocje, zainteresowanie, pożądanie oraz przynieść klientowi satysfakcję. Dobrze, żeby oferta była skierowana bezpośrednio do odbiorcy (zwroty: Ty, my). Można dodać wyraźne zdjęcia oraz umieścić opinie innych użytkowników, co podniesie wiarygodność oferty. Aby była bardziej czytelna, można zastosować pogrubienia, nagłówki w celu zakreślenia odbiorcy najważniejszych rzeczy w ofercie.

O tym, czy dana oferta firmy jest zachęcająca, a tym samym efektywna, decydują wyłącznie klienci. Pamiętajmy o tym, że posiadanie fantastycznego produktu w swojej ofercie handlowej nie wystarczy do osiągnięcia sukcesu. Należy go jeszcze dobrze zaprezentować, a następnie dotrzeć do klienta. Gdy piszemy ofertę, pomińmy informacje o firmie, skupiając się na tym, co możemy dać klientowi, jak możemy mu pomóc rozwiązać jego problemy, aby życie stało się łatwiejsze. Sukces w biznesie polega bowiem na tym, by wczuwać się w położenie, potrzeby klienta i wychodzić im naprzeciw. Dzięki temu nasza oferta będzie się sama promować poprzez zadowolenie klientów, którzy będą nie tylko wracać do naszych produktów, ale będą również polecać je innym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.