Męskie Granie – kampania reklamowa

Męskie Granie 2016

24 czerwca 2016 roku ruszyła nowa kampania reklamowa trasy koncertowej Męskie Granie, promowanej wyłącznie przez markę Żywiec. W tym roku frontmanami zespołu i zarazem gwiazdami sceny będą: Dawid Podsiadło, O.S.T.R. i Tomasz Organek.

Od 2010 roku, czyli od momentu pierwszej edycji Męskiego Grania wyłącznym sponsorem koncertów jest piwo Żywiec, produkowane przez Grupę Żywiec. Akcja reklamowa pod hasłem Męskiego Grania prowadzona jest w telewizji (kanały główne i tematyczne), internecie (głównie w mediach społecznościowych), outdoorze (plakaty, billboardy i siatki wielkoformatowe umieszczane w miastach, gdzie odbędą się koncerty w ramach Męskiego Grania), a także w punktach sprzedaży, w których można nabyć puszki piwa Żywiec z limitowanej edycji oraz dostać dedykowane materiały POS.

Spot reklamowy, który można od kilku dni zobaczyć w TV, to 30-sekundowy obraz, gdzie wykorzystano promujący tegoroczne Męskie Granie kawałek pt. „Wataha” nagrany przez liderów zespołu O.S.T.R., Dawida Podsiadło i Tomasza Organka. Zachęca on widzów do wzięcia udziału w tym przedsięwzięciu, zapewniając, iż na koncertach czekają ich niezapomniane wrażenia muzyczne i wiele emocji.

W tym roku spoty do tej kampanii reklamowej przygotowały agencja Ogilvy & Mather oraz dom produkcyjny Opus Film. Reklamami graficznymi zajęła się agencja Syzygy Warsaw, BTL– agencja Just, zaś działaniami w internecie – agencja Gong. Za planowanie i zakup mediów odpowiedzialny był dom mediowy MediaVest, natomiast za działania public relations – agencja Roots PR.

Cała kampania utrzymana jest w konwencji kreatywnej znanej już od końca ubiegłego roku – „Chce się Ż”, którą Grupa Żywiec wykorzystała w swojej komunikacji marketingowej.

Koncerty w ramach Męskiego Grania odbędą się w Poznaniu (9.07), Katowicach (16.07), Wrocławiu (6.08), Krakowie (13.08), Warszawie (20.08) i rzecz jasna w Żywcu  (27.08).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.