Na czym polega remarketing?

Word cloud -  remarketing

Remarketing to doskonały sposób na dotarcie do internautów, którzy już wcześniej odwiedzili daną stronę WWW. Pozwala on na kierowanie do użytkowników trafnych reklam w wyszukiwarce Google bądź innych miejscach w internecie. Potencjalni klienci, którzy jeszcze nie zdecydowali się na zakup oferowanego na danej witrynie produktu dzięki remarketingowi otrzymują specjalne komunikaty zachęcające do powrotu na stronę i zrobienia zakupów.

Remarketing lub retargeting behawioralny stanowi technikę marketingu internetowego, która jest niezwykle skuteczną metodą komunikacji opartej na personalizacji przekazu oraz skierowaniu do odbiorcy precyzyjnie dobranego przekazu, zwiększającego motywację do dokończenia transakcji.

Remarketing pozwala na:

  • dopasowanie treści reklam do wyselekcjonowanych użytkowników sieci i pokazywać im je w odpowiednim czasie,
  • ponownie zaangażowanie użytkownika, który już raz odwiedził daną stronę internetową, lecz nie podjął na niej pożądanego działania, np. zakupu,
  • wyświetlanie użytkownikom odwiedzającym strony WWW reklam tworzonych dynamicznie wraz z informacjami zawierającymi zdjęcie produktu, tytuł i cenę produktu,
  • docieranie do klientów, którzy odwiedzili wcześniej określone sekcje aplikacji mobilnej danej firmy i wyświetlanie im reklamy, gdy korzystają z innych aplikacji,
  • umożliwienie zwiększania zwrotu z inwestycji wszystkim korzystającym z niego reklamodawcom.

Aby remarketing był skuteczny, należy dodać fragment kodu (tzw. tag remarketingowy) do wszystkich stron witryny. Dzięki otagowaniu wszyscy użytkownicy odwiedzający daną stronę internetową zostaną umieszczeni na listach remarketingowych za pomocą profili behawioralnych. Potem można do nich dotrzeć za pomocą komunikatu remarketingowego reklamującego produkt lub usługę, którą są zainteresowani, gdy będą przeglądać inne witryny albo korzystać z wyszukiwarki Google.

Skuteczność remarketingu jest bardzo duża z uwagi na personalizację – przygotowanie komunikatu dobranego pod kątem oczekiwań konkretnego internauty. Charakteryzuje się ona możliwością dotarcia do potencjalnych klientów w chwili największego prawdopodobieństwa dokonania przez nich zakupu, a także do niestandardowych segmentów odbiorców, opłacalnością (dobre ceny gwarantujące zwrot z inwestycji), łatwym tworzeniem reklam oraz zwiększeniem liczby odbiorców. Ponadto wysłanie odpowiednio skonstruowanego komunikatu po zebraniu informacji na temat wcześniej przebywających na stronie potencjalnych klientów pozwala na częstsze finalizowanie zakupu wybranego produktu.

Niezależnie od tego, czy chce się zwiększyć sprzedaż w witrynie, promować swoją markę czy pozyskać więcej zarejestrowanych użytkowników funkcja remarketingu może stać się strategicznym punktem każdej kampanii, która wówczas nabiera bardziej „ludzkiego” charakteru, przez co staje się bardziej przekonująca i motywująca dla odbiorców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.