Pozyskiwanie leadów na Facebooku

Ipad And Iphone With Facebook On A Screen

W biznesie i marketingu mianem leada określa się potencjalnego klienta, który wyraża zainteresowanie ofertą firmy na tyle silne, by udostępnić jej swoje prywatne dane, najczęściej adres e-mail. Jednym z lepszych i bardziej skutecznych sposobów na pozyskiwanie tego rodzaju kontaktów jest korzystanie z odpowiednich funkcji w kanałach społecznościowych. Poniżej zostaną omówione 3 sposoby na zdobycie subskrybentów za pomocą Facebooka.

3 sposoby pozyskiwania leadów na Facebooku

Jeśli chodzi o pozyskiwanie leadów, Facebook jest do tego celu jedną z lepszych platform, dzięki swej prostocie, automatyzacji oraz bezbłędnemu trafianiu do grupy docelowej. Aby skutecznie pozyskać potrzebne kontakty, można skorzystać z 3 sposobów, takich jak:

  • stworzenie osobnej zakładki na fan page’u z odnośnikiem do newslettera, na wzór i podobieństwo zakładek tworzonych na potrzeby regulaminu lub konkursu;
  • Call to Action, czyli opcja odnośnika do formularza zapisu do newslettera, zamieszczona w formie przycisku wezwania do działania na fan page’u;
  • Lead Ads, czyli dostępna w Menadżerze Reklam opcja pozyskiwanie kontaktów za pomocą reklamy; w ramach tej opcji jest możliwe sprecyzowanie formularzu zapisu i przygotowanie maksymalnie 3 pytań, które następnie są promowane na Facebooku; reklama prezentuje się tak samo jak każda inna reklama na Facebooku z grafiką, z tą różnicą, że po jej kliknięciu użytkownik nie jest przekierowywany na inną witrynę; na jego monitorze pojawia się dodatkowe okienko z formularzem, które znika po jego uzupełnieniu.
Jakie korzyści płyną z pozyskiwania leadów za pomocą Facebooka?

Facebook ułatwia dotarcie do potencjalnych klientów, w tym szczególnie do tych osób, które są uodpornione na pop-upy na stronach www lub są wyposażone w narzędzia, które je blokują. Co więcej, dzięki Facebookowi formularz leadowy dociera do osób, które idealnie pasują do preferowanej grupy docelowej, zarówno pod względem cech demograficznych, jak również zainteresowań, zamieszkania, etc. Jest to sposób wygodny i prosty, zwłaszcza dla subskrybentów, którzy nie muszą podawać w formularzu większości danych, ponieważ są one automatycznie uzupełniane przez Facebook. Podsumowując, platforma, jaką jest Facebook, może być z powodzeniem wykorzystywana do pozyskiwania wartościowych leadów. Służą do tego proste w obsłudze narzędzia wewnętrzne serwisu, które pozwalają na skuteczne pozyskanie kontaktów, a w przyszłości – wiernych klientów marki.

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.