Wi-Fi Marketing

Wi-Fi Marketing

fot. Micha Klootwijk/bigstockphoto.com

Nieodłącznym elementem naszych czasów jest laptop, telefon komórkowy zwany smartfonem czy tablet. Dziś niemal wszystko załatwiamy dzięki nim – sprawdzamy rozkłady jazdy, opłacamy rachunki, robimy zdjęcia, a także komunikujemy się ze znajomymi poprzez m.in. media społecznościowe. Posiadając często odwiedzaną przez klientów firmę, musimy wychodzić naprzeciw naszym czasom, a tym samym – oczekiwaniom klientów, którzy cały czas chcą być online i załatwiać swoje sprawy służbowe bądź prywatne za pomocą połączonego z internetem smartfona. Udostępnienie klientom wolnego dostępu do internetu może nam przynieść szereg korzyści, w tym przede wszystkim – ponowne wybranie naszej firmy przez klienta. Jak wykorzystać potencjał nowej odmiany marketingu, zwanej Wi-Fi marketingiem – o tym poniżej.

Wi-fi marketing to innowacyjny sposób na promowanie własnego przedsiębiorstwa za sprawą bezpłatnego udostępniania sieci internetowej klientom firmy w jej siedzibie. Tego rodzaju marketing sprawdza się głównie w przypadku właścicieli lokali gastronomicznych. Kiedy klient zaloguje się do sieci w danej kawiarni czy galerii handlowej, właściciel lokalu przekaże mu za pomocą Wi-Fi marketingu komunikaty marketingowe dotyczące jego firmy. Po opuszczeniu placówki klient również będzie otrzymywał tego rodzaju informacje na swojego smartfona.

Wi-Fi Marketing oferuje przystępną, dwukierunkową komunikację ze stałymi oraz potencjalnymi klientami. Angażuje konsumentów, dając im w zamian za poświęconą naszej firmie uwagę, dostęp do darmowego internetu.

Grupą docelową Wi-Fi marketingu są przede wszystkim młodzi ludzie w wieku 25-34 lata. To właśnie oni wykorzystują smartfony do załatwiania spraw finansowych, korzystają z portali społecznościowych, wyszukiwarek internetowych, linków z promocjami czy zniżkami.

Co zyskujemy dzięki Wi-Fi marketingowi?

Zdobywamy dane statystyczne o naszych klientach, ich dane kontaktowe, możemy kierować do użytkowników sieci wybrane przez nas treści (stronę internetową danej firmy, jej profil na Facebooku), możemy kontaktować się z klientami już po opuszczeniu przez nich naszego lokalu oraz kierować do nich komunikaty marketingowe w czasie rzeczywistym, proponując im od razu promocję czy zniżkę, przygotowaną specjalnie dla nich.

Co jeszcze przemawia za wykorzystaniem Wi-Fi marketingu?

Przede wszystkim to, że nasze czasy to czasy mobilne, w których internet towarzyszy nam każdego dnia i w każdym miejscu. Kierując swoje działania marketingowe w stronę osób korzystających z urządzeń mobilnych, budujemy relację w klientem, wychodząc naprzeciw jego potrzebom. A to przecież klienci napędzają nasz biznes. Obecnie Wi-Fi w miejscach publicznych to już standard. Dzięki niemu możemy powiększyć naszą bazę kliencką, która przełoży się na spory wzrost rentowności firmy. Wi-Fi marketing to szybki, tani i nowoczesny sposób na pozyskanie nowych klientów, będących „w ruchu”, a także podtrzymanie dobrych relacji z dotychczasowymi klientami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.