Sposoby na zwiększenie zasięgu fanpage’a na Facebooku

ymgerman/bigstockphoto.com

ymgerman/bigstockphoto.com

Jednym z najpopularniejszych kanałów social media z potencjałem sprzedażowym w Polsce, obok Instagramu i Twittera, jest Facebook. Niestety zarządzający tą platformą coraz częściej tną zasięgi, wymagając opłat. Są jednak sposoby, aby to ominąć, a jednocześnie zwiększyć zasięg fanpage’a na Facebooku.

Wielu z tych, którzy chcą wypromować własną działalność, sięga po Facebooka. Wrzucają tam zdjęcia, ofertę sprzedażową czy newsy dotyczące aktualnej promocji. Niestety bardzo niewielu użytkowników tej platformy widzi bezpłatne posty. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by oszukać algorytm Facebooka i uczynić posty widocznymi. Wtedy już nie tylko nasza konkurencja będzie tonęła w „lajkach” czy „share’ach”, a strona znacząco podwyższy swój zasięg.

Warto dodawać zdjęcia do każdego wpisu na Facebooku, gdyż fotosy podnoszą edge rank, przez co posty są widoczne na stronie głównej tego portalu społecznościowego.

Do profesjonalnych zdjęć warto mieć dobry aparat, nawet taki w telefonie komórkowym. Potem można podrasować fotografie w programie do edycji zdjęć i umieścić na fanpage`u. Nie wolno nam bowiem zapominać o tym, że odbiorca zawsze najpierw widzi zdjęcie, obrazek, a następnie czyta wpis. Stąd robienie dobrych fotografii jest tak ważne. Pamiętajmy też o umieszczeniu dużej grafiki z logo firmy jako zdjęcia profilowego.

Jeśli chodzi o filmiki, zwłaszcza te krótkie, to lepiej jest wrzucać je bezpośrednio na swój wall niż dodawać link do YouTube, albowiem Facebook tnie zasięgi linków na tę platformę.

Można też skrócić linki do postów, np. za pomocą generatora linków bit.ly. To również sprawi, że edge rank Facebooka ruszy w górę.

Treść to również bardzo istotna część naszego fanpage`a. Unikajmy wodolejstwa i piszmy konkretnie oraz na temat zawsze powiązany z promowanym produktem. Pamiętajmy też o regularnym wstawianiu treści i zdjęć.

Bardzo ważnym sposobem na zwiększenie zasięgu fanpage`a na Facebooku jest rzucanie pytań do odbiorców oraz odpowiadanie na pytania w komentarzach. Tego rodzaju „konwersacje” zmniejszają dystans między osobą odpowiedzialną za danego fanpage`a a czytelnikiem. Takie zaczepianie odbiorców ciekawym tematem, a następnie zapraszanie ich do rozmowy w komentarzach sprawi, że dany fanpage zobaczy większa liczba ludzi, która być może zostanie z promowaną firmą na dłużej.

Warto także udzielać się na innych fanpage`ach o podobnej tematyce do naszej strony na Facebooku. Zwiększy to bowiem grono potencjalnych czytelników i zwróci uwagę na profil społecznościowy.

Dobrym pomysłem na zwrócenie uwagi konsumenta są wszelkiego rodzaju promocje i konkursy. Każdy lubi dostawać gratisy, dlatego zachęcajmy ludzi do wzięcia udziału w konkursach niezbyt skomplikowanymi zasadami, lecz jednocześnie oryginalnym pomysłem i atrakcyjnymi nagrodami.

Aby nasz fanpage osiągnął sukces i stał się świetnym pomysłem na strategię marketingową, musi być on prowadzony z sercem, wiarygodnością oraz zaangażowaniem. Dlatego dbajmy o zwiększenie zasięgu postów, wysoką liczbę interakcji użytkowników (lajki, komentarze,kliknięcia, udostępnienia), rodzaj kontentu (zgodność tematyki postów z prowadzonym fanpage’ em), a także dużą częstotliwość wrzucanych postów. Nigdy też nie zapominajmy podziękować naszym fanom, a tych najbardziej lojalnych wyróżnijmy jakimś upominkiem. To w końcu klienci są najważniejsi i zawsze należy ich odpowiednio traktować.

1 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.