Twitter i jego potencjał reklamowy

twitter

Nie bez powodu mówi się, że media to piąta władza. Obecnie wśród środków masowego przekazu i komunikacji niekwestionowany prym wiedzie Internet. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm na całym świecie właśnie w tym źródle upatruje swoich przyszłych klientów. Ogromny potencjał mają portale społecznościowe. Nigdy dotąd nie istniała tak duża sieć komunikacyjna, skupiająca ludzi z całego świata.

Ze względu na tę różnorodność o uwagę użytkowników walczy coraz więcej firm i reklamodawców, którzy mogą promować swoje produkty na różne sposoby. Istnieją nawet firmy, które specjalizują się w promowaniu osób i marek na serwisach społecznościowych. Serwisem budzącym ich zainteresowanie jest Twitter, będący jednym z wiodących w polskim internecie.
Do niedawna możliwość zaistnienia na takim reklamowym rynku przeznaczona była jedynie dla największych. Od niedawna jednak Twitter otworzył drzwi także dla małych przedsiębiorców, którzy będą mogli wykupić promowane konta oraz promowane „ćwierknięcia”. Ponadto do dyspozycji zleceniodawców będzie specjalny system, za pomocą którego Twitter ocenia popularność poszczególnych wpisów, i automatycznie promuje te, które spotkały się z najlepszym przyjęciem. W Polsce jeszcze nie jest możliwe bezpośrednie kupienie reklamy w tym serwisie, ale można tego dokonać za pośrednictwem wyspecjalizowanych firm.
Mimo iż Twitter nadal pozostaje nieco w tyle jeśli chodzi o ilość użytkowników, w porównaniu do Facebooka, to z punktu widzenia reklamodawców wydaje się być atrakcyjniejszy, ponieważ skupia ludzi ze środowisk biznesowych, politycznych, medialnych, ale także mieszkańców dużych miast i aglomeracji, czyli klientów zamożnych. Ponadto cały czas Twitter jest rynkiem bardzo konkurencyjnym, ze względu na mniejszą jego popularność wśród reklamodawców.
Celem reklamowania się na Twitterze może być zwiększenie osób obserwujących dany profil, a tym samym zainteresowanie nim większej ilości osób z rożnych środowisk. Poza tym może to być forma marketingu bezpośredniego, co sprzyja generowaniu sprzedaży, a także wzmacniania wizerunku marki. W zależności od tego, który z celów firma chce osiągnąć, powinna dobrać odpowiednią strategię swojej kampanii. Aby była ona jak najbardziej skuteczna, we wpisach powinny być zawarte hasła „call-to-action”, czyli wzywające użytkowników do udziału w kampanii. Na zwiększenie atrakcyjności wpływają także ciekawe grafiki i treści audiowizualne. Możliwość obejrzenia filmiku spotka się z większym zainteresowaniem, niż możliwość przeczytania długiego wpisu.
Twitter oferuje także możliwość stałego śledzenia efektów prowadzonych działań, co pozwala na bieżąco reagować na zachowania użytkowników, tak aby uzyskać najlepszy efekt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.